26 czerwca 2009

* CZTERY UMOWY (wg Tolteków)

Dostałam dziś zaproszenie od Małgosi na Jej stronę: http://galeria_na_stryszku.republika.pl/ i znalazłam tam te ciekawe cztery umowy... 
No, cóż... nie mogę się powstrzymać, by nie opublikować tych mądrych słów tutaj. 
Głównie dla siebie :)

CZTERY UMOWY (wg Tolteków):

BĄDŹ NIESKAZITELNY W SŁOWACH
Mów spójnie. Mów tylko to, co myślisz. Unikaj używania słowa przeciwko sobie lub by plotkować o innych. Wykorzystaj moc Twoich słów tak, by prowadziły Cię do prawdy i miłości.

NIE BIERZ NIC DO SIEBIE
Nic co robią inni, nie dzieje się z Twojego powodu. To, co inni mówią, bądź robią, jest projekcją ich własnej rzeczywistości, ich własnego snu. Jeśli będziesz odporny na opinie i działania innych, nie staniesz się ofiarą niepotrzebnego cierpienia.

NIE ZAKŁADAJ NICZEGO Z GÓRY
Znajdź odwagę, by zadawać pytania i wyrazić to, czego naprawdę pragniesz. Porozumiewaj się z innymi tak jasno, jak tylko potrafisz, aby uniknąć nieporozumień, smutku i rozczarowań. Stosując się tylko do tej jednej zasady, możesz całkowicie odmienić swoje życie.

RÓB WSZYSTKO NAJLEPIEJ JAK POTRAFISZ
Twoje "najlepiej" będzie stale ulegać zmianie. Będzie inne kiedy jesteś zdrowy i inne, gdy jesteś chory. W każdych okolicznościach po prostu rób wszystko najlepiej, jak potrafisz, a unikniesz samoosądzania, potępiania siebie i żalu.

2 komentarze:

  1. Zaglądam do Ciebie co jakiś czas. Nadrabiam zaległości, jeśli "co jakiś" było długie.
    Nie komentuję? ano....
    Dzisiaj chciałam Ci podziękować za te prawdy, które niby proste, a trudne do przyswojenia.
    Pozdrawiam Cie miło. Życzę pięknego zmierzchu lata :)

    OdpowiedzUsuń